Kremacja zwłok

Zakład pogrzebowy Patora przejmuje na siebie wszystkie obowiązki wynikające z organizacji uroczystości pogrzebowych, w tym również pogrzebów kremacyjnych. Dlatego po ustaleniu z rodziną wszelkich szczegółów dotyczących dnia, godziny, miejsca pogrzebu oraz wybraniu odpowiedniej urny, nasz pracownik rozpocznie przygotowania do kremacji Zmarłego.

Kremacja w Zgierzu

Ciało zostanie przewiezione do krematorium, a następnie poddane procesowi spopieleniu w nowoczesnym piecu kremacyjnym. W imieniu rodziny pracownik naszego zakładu odbiera prochy Zmarłego i przewozi je do kaplicy i na cmentarz.

W tym trudnym czasie pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy naszą wiedzą i doświadczeniem.

Kremacja Zwlok Zgierz Patora

FAQ Kremacja Zwłok


Od czego zależy koszt kremacji? 

Kremacja jest tańszą opcją niż pogrzeb tradycyjny. W tym przypadku na koszt kremacji składa się cena trumny kremacyjnej, urny, przygotowanie zmarłego do kremacji, koszt kremacji, transport do i z krematorium. Do ceny należy doliczyć również to, ile dni zmarły będzie oczekiwać w chłodni na pogrzeb. Urny pogrzebowe kompozytowe są tańsze niż urny wykonane z kamienia. Ich koszt zaczyna się od 250 zł. Natomiast koszt trumny kremacyjnej od 400 zł. Koszt samej kremacji to koszt od 800 zł. 

Gdzie można pochować urnę z prochami?

Zgodnie z prawem urnę z prochami można pochować wyłącznie na cmentarzu w grobie ziemnym lub murowanym. Alternatywą dla tych miejsc są kolumbaria, które coraz częściej powstają na terenie nekropolii. 

Czy kremacja jest w ubraniu?

 Zmarłego poddaje się kremacji w ubraniu lub w całunie. Bardzo ważne jest to, aby odzież była wykonana z naturalnych tkanin bez dodatków sztucznego tworzywa. Ponadto Zmarły lub Zmarła nie może mieć biżuterii, lub innych akcesoriów, które nie ulegną spopieleniu.  

Jak wygląda proces kremacji? 

Każde nowoczesne krematorium działa zgodnie z ustalonym harmonogramem. Przed włożeniem ciała do pieca kremacyjnego, pracownik wpisuje w komputerze dane zmarłego. Wszystko jest monitorowane, co minimalizuje możliwość pomyłki do zera. Następnie umieszcza się zmarłego w piecu, który rozgrzany jest od 800 do 1000 stopni Celsjusza. Cały proces trwa od godziny do trzech. Wszystko zależy od masy osoby zmarłej. Po skończonej kremacji, pozostałości kości muszą przestygnąć do temperatury pokojowej. Ostatnim etapem jest rozdrobnienie szczątek na proch i umieszczenie ich w urnie. 

Ile prochów pozostaje po kremacji? 

Po zakończonej kremacji pozostaje około 3 litrów prochów. 

Pomoc w organizacji
kremacji zwłok

Zakład pogrzebowy Patora z Zgierza pomoże w organizacji kremacji zwłok. Wysoce wykwalifikowani pracownicy naszego zakładu pogrzebowego, doradzą w każdym aspekcie jeśli chodzi
o pogrzeb z uprzednią kremacją.

Facebook